Маточник для кролів

Маточник для кролів своїми руками зробити не складно, до того ж він просто необхідний при розведенні кролів, щоб кролиця не розкидала кроленят по клітці.

Маточник для потрібен для кролиць тому що в ньому відбувається окрол і вигодовування кроленят в перші кілька тижнів їхньго життя. Я зроблю змінний маточник для кролиці, який можна виймати з клітки для кролів, щоб збільшити вільний простір у клітці коли він не використовується. Розміри маточника залежать від породи кролів, чим крупніші кролі, тим більше повинні бути розміри маточника, щоб кролиця не травмувала кроленят. Ну і робити маточник можна з чого завгодно, але я робитиму з OSB, тому що для мене це найпростіший і найшвидший варіант.

Для виготовлення маточника для кролів необхідно:

1) OSB товщиною 1 см;
2) Рейки 10х15 мм;
3) Саморізи;
4) Пилка або електролобзик;
5) Шуруповерт або викрутка.

Креслення маточника для кролів:
Тваринництво та птахівництво: Креслення маточника для кролів
Позначення на кресленні маточника:

1 — Бічні стінки — 2 шт; розмір 28х40см;
2 — Задня стінка — 1 шт; розмір 28х26 см;
3 — Верх і низ маточника — 2 шт; розмір 40х26 см;
4 — Поріг маточника — 1 шт; розмір 26х3 см;

Процес виготовлення маточника для кролів своїми руками

У мене кролі не надто великої породи тому розміри маточника такі: довжина 40 см, ширина 26 см, висота 28 см.
Вирізаємо частини маточника згідно креслення вище. На бічні стінки маточника розміром 40 см на 28 см за допомогою саморізів закріплюємо дві рейки зверху і знизу. Потім на бічні стінки маточника кладемо верх і з'єднуємо його з бічними стінками, так само робимо з нижньою частиною маточника. У результаті вийшов паралелепіпед. До задньої частини маточника прикручуємо частину OSB що залишилася. Ну і на вході маточника закріплюємо маленький відрізок OSB, щоб кролята не виповзали з маточника за кролицею.
Описав трохи не зрозуміло, але якщо подивитися на креслення та фотографії, то я думаю одразу все стане зрозуміло.
 

Тваринництво та птахівництво: Креслення маточника для кролів Тваринництво та птахівництво: Бічні стінки маточника для кролів Тваринництво та птахівництво: Маточник для кролів без задньої стінки Тваринництво та птахівництво: Маточник для кролів
 
Такий маточник робиться швидко і, якщо не використовується, може бути видалений з клітки для збільшення вільного простору, а також його дуже легко чистити.
  • 46008

Коментарі (0)

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.