Двоярусна клітка для кролів

Клітку для кролів зробити своїми руками зовсім не складно. За наявності приблизного креслення, матеріалів та інструментів, виготовлення займе не більше трьох днів. У топіку опис двоярусної клітки для кроликів яка зроблена своїми руками за три дні.

Потрібно було зробити клітку для кролів в сарай. Основні вимоги для клітки були наступні: мінімально займане місце при максимальному завантаженні, зручність обслуговування, рейкова підлога, сінники, ну і звичайно, щоб було подешевше.

Пошукавши креслення в інтернеті було вирішено зробити за своїм кресленням використовуючи вже наявні напрацювання, тому що жодне із знайдених креслень не підходило ні за розмірами, ні за ціною. Тому в цій клітці рейкова підлога, стінки і стеля другого поверху зроблені з сітки. Дах першого поверху клітки зроблено з листа QSB, який встановлений під нахилом, щоб відходи з другого поверху могли скочуватися та стікати. Таким чином вартість матеріалів для такої клітки для кроликів, яка по суті включає чотири клітки склала близько $100 з доставкою матеріалів.

Матеріали для виготовлення клітки для кролів:
Рейка 45х45 — 20 м;
Рейка 45х25 — 25 м;
Рейка 40х15 — 100 м;
QSB — 1 лист;
OSB 10 — 0,5 листа;
Сітка 25х25 для стінок — 10 м2;
Сітка 50х50 для сінників — 4 м2;
Саморізи;
Шайби;

Невелика порада по матеріалам клітки для кролів:
При покупці уважно огляньте усі рейки, щоб не було погнутих чи сирих. Я не подивився і тому деякі рейки виявились гнутими, що видно на фото. Я намагався їх вигнути, але це не дало результату.

Інструменти для виготовлення клітки для кролів:
Єлектролобзік;
Шуруповерт;
Кутник;
Рулетка;
Олывець;
Рівень;
Кусачки;

Креслення клітки для кролів
Тваринництво та птахівництво: Креслення клітки для кролів
Креслення клітки приблизне, місцями без урахування товщини рейок, але основну концепцію зрозуміти можна, тим більше розміри можуть змінюватись в залежності від породи кроликів і доступного простору.

Процес виготовлення клітки для кролів своїми руками

Насамперед потрібно розпиляти рейки на частини для каркасу. Після розпилу збирається каркас. Вертикальні рейки розміром 45х45. Горизонтальні рейки підлоги обох поверхів також завтовшки 45х45. Рейки стель обох поверхів завтовшки 45х25. Рейки каркасу з'єднуються за допомогою саморізів. Каркас зручніше збирати вдвох. Одному також можна, але це займе більше часу. Перед кріпленням саморізами, за допомогою кутника та рівня треба перевірити перпендикулярність та вертикальність рейок клітки, щоб клітка була без перекосів.

Після збирання основного каркаса клітки, встановлюються рейки дверей та сінника.

Після того, як весь каркас зібраний, можна переходити до укладання рейкової підлоги клітки для кролів. Рейки укладаються на відстані 10 мм одна від одної. Спочатку укладається підлога на першому поверсі клітки, а потім на другому поверсі.

Після укладання підлоги вирізаємо та встановлюємо за допомогою шайб та саморізів сітку для сінників.

Далі встановлюємо дах першого поверху клітки із листа QSB. Лист повинен виступати за межі каркасу клітки попереду та позаду клітки. При моїх рохмірах QSB довелося трохи обрізати по ширині.

Потім вирізається сітка для стін і стелі другого поверху та за допомогою саморізів і шайб закріплюється на каркас клітки для кролів.

Ну і заключний етап — це вирізати двері з листа OSB і прикріпити їх за допомогою навісів.

Ця клітка для кролів успішно використовується майже рік, власники дуже задоволені. Клітка майже завжди чиста, тому що відходи висипаються через рейкову підлогу. Тільки взимку, у сильні морози, коли промерзає сарай, тоді підлога забивається дуже сильно, цієї зими це тривало близько місяця бо сарай не опалюється.

Фото клітки для кролів (можна клацнути для збільшення)
 
Тваринництво та птахівництво: Креслення клітки для кролівТваринництво та птахівництво: Другий поверх клітки для кролів Тваринництво та птахівництво: Другий поверх клітки для кролів Тваринництво та птахівництво: Перший поверх клітки для кролів
 
У дві верхні клітки встановлено маточники для кролиць, в цих клітках вирощується молодняк до 60 днів, після цього молодняк кроликів з обох верхніх кліток переміщують в нижні — водну самців, в іншу самок. Намагаються робити так, щоб у кролиць був одночасний окрол. У нижніх клітках кролів тримають ще 2-3 місяці. Таким чином клітка завжди заповнена кролями: після пересадки кроликів на нижній поверх клітки кролиць злучають і процес повторюється протягом усього року.

Ще фото клітки для кроликів (можна клацнути для збільшення)
 
Тваринництво та птахівництво: Перший поверх клітки для кролів Тваринництво та птахівництво: Рейкова підлога клітки для кроликів Тваринництво та птахівництво: Стеля першого ярусу для кроликів Тваринництво та птахівництво: Кріплення дверей клітки для кроликів

У верхніх клітках з молодняком встановлені поїлки для кролів із пластикової пляшки. У нижніх клітках поїлки іншого типу оскільки півлітра води для дорослих кролів замало. Також у кожній клітці встановлена бункерна годівниця для кролів.

Ще фото клітки для кроликів (можна клацнути для збільшення)
 
Тваринництво та птахівництво: Клітка всередині Тваринництво та птахівництво: Кріплення та замок двері клітки для кроликів Тваринництво та птахівництво: Ще одне фото клітки Тваринництво та птахівництво: Сінник клітки для кроликів

Таку клітку для кролів можна зробити і для вулиці, для цього достатньо зробити стінки з OSB і дах із шиферу або жерсті.

Ще фото клітки для кроликів (можна клацнути для збільшення)
 
Тваринництво та птахівництво: Клітка другого ярусу Тваринництво та птахівництво: Ще одне фото клітки Тваринництво та птахівництво: Сінник клітки для кроликів Тваринництво та птахівництво: Кролі у клітці
 
Описав як зміг, креслення та фото клітки думаю прояснять принцип виготовлення двоярусної клітки для кроликів своїми руками.
  • 123206

Коментарі (0)

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.